• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Pembe Estetik (Diş Eti Gülümsemesi)

Pembe estetik; hastalarımızın daha estetik bir gülümsemeye sahip olabilmeleri için diş ve diş etlerinin uyum sağlamasına yönelik uygulanan tedavileri kapsamaktadır. Pembe estetik (diş eti gülümsemesi); dişlerin, diş etlerinin, çene ve dudakların bir bütün olarak uyumlu olmasını sağlamaktadır. Pembe renkte, yüzeyi hafif pütürlü ve kanam görülmeyen diş etleri sağlıklıdır. Aynı zamanda gülündüğünde diş etlerinin çok fazla gözükmemesi gerekmektedir. Diş eti düzensizliği olan hastalarımızda öncelikle diş etlerinin düzeltilmesi ve sonrasında daha estetik bir gülüşe sahip olabilmeleri için diğer uygulamaların yapılması gerekmektedir. Diş eti gülümsemesinin tedavisinde lazer kullanıldığı için iyileşme süreci oldukça kısa olmaktadır ve işlem sırasında kanama olma olasılığı daha düşük olmaktadır.

Pembe estetik

Pembe estetik

Pembe Estetik (Diş Eti Gülümsemesi) Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik tedavi yolları aşağıda açıklanmıştır:

 • Rejeneratif: Periodontal rahatsızlıklar sonucunda yıkıma uğramış olan destek dokuların yeniden yapılmasına dayanan bir tedavidir. Vücudun kendi yapım mekanizmalarının uyarılması ile beraber bu tedavi uygulanmaktadır. Hastalıktan etkilenmiş olan dokuların uzaklaştırılması sonucunda; membran, doku uyarıcı proteinler veya kemik grefti ile destek dokuların yeniden oluşması sağlanmaktadır.
 • Gingivektomi: Hastalarımızda diş eti büyümesinin gerçekleşmesi ile beraber derin cepler oluşmaktadır ve bu bölgelerde diş eti fazlalığı vardır. Gingivektomi işlemi ile fazla olan diş eti dokusunun çıkartılması mümkündür. Fazlalık çıkartıldıktan sonra diş eti konturu yapılmaktadır ve düzeltme işleminden sonra fizyolojik olarak diş etleri daha iyi bir forma sokulmaktadır. Bu sayede hastalarımız daha estetik bir görünüme kavuşabilmektedirler.
 • Gingivoplasti: Diş etlerinin çok fazla gözükmesi veya asimetrik olması durumunda; gerekli düzeltmelerin yapıldığı bir tedavi yöntemidir. Diş eti seviyesi düzeltildikten sonra full porselen veya metal desteksiz zirkonyum porselen uygulamaları yapılabilmektedir. Bu sayede hastalarımız ideal gülüşe kavuşabilmektedirler.
 • Kron boyu uzatma: Doku kaybı oluşan dişlerde eğer diş etinin altına kadar uzanan derin çürükler oluşur ise; kron boyu uzatma işlemini uygulamaktayız. Diş eti dokusunun çıkartılması ile beraber kemiği yeniden şekillendirmekteyiz ve sonrasında dişlerin daha uzun gözükmesini sağlamaktayız.
 • Botoks uygulamaları:Cerrahi uygulamalar ile diş etlerindeki problemler giderilemez ise; botoks uygulamaları ile problemler çözülebilemktedir.

Diş Eti Gülümsemesi Nedir ve Neden Olur?

Pembe estetik diş eti estetiği

Pembe estetik diş eti estetiği

Diş eti gülümsemesi; gummy smile ismi ile de anılmaktadır. Diş eti gülümsemesi problemi olan hastalarımız güldüklerinde; diş etleri normalden daha fazla görünmektedir. Gülme çizgileri, diş etlerinin üzerinde yer almaktadır. Diş eti ile üst dudak sınırları arasında 3 milimetreden daha fazla mesafe olması durumunda; diş eti gülümsemesi problemi olmaktadır. Daha etkileyici ve estetik bir gülümseme sahibi olabilmeleri için hastalarımıza gummy smile tanısı koyduktan sonra pembe estetik uygulaması yapmaktayız.

Diş Eti Gülümsemesinin Sebepleri Nelerdir?

Gummy smile probleminin nedenleri aşağıda örneklendirilmiştir:

 • Diş etlerinde herhangi bir sebep ile büyüme meydana gelir ise ve buna bağlı olarak diş etleri dişlerin üzerini gereğinden fazla kapatır ise; diş eti gülümsemesi oluşmaktadır.
 • Maksilla olarak da isimlendirilen üst çene kemiği eğer vertikal yönde büyüme gösterir ise; buna bağlı olarak gummy smile tanısı koyulabilmektedir.
 • Ön üst dişlerin boyları, olması gerekenden daha kısa olur ise; diş eti gülümsemesi meydana gelebilmektedir.
 • Kısa dudak veya hiperaktif dudak problemi yaşayan hastalarımızda diş eti gülümsemesi meydana gelebilmektedir. Ayrıca kısa dudak ve hiperaktif dudak sorunu aynı anda varsa da diş eti gülümsemesi tanısı koyulabilmektedir.

Diş Eti Gülümsemesinin Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diş eti gülümsemesinin tedavisi; diş eti estetiği uygulamaları ile yapılmaktadır. Her hastamız için uygulanması gereken pembe estetik uygulaması farklılık gösterebilmektedir. Tedavi öncesinde hastalarımızda diş eti gülümsemesinin neden olduğunu araştırmaktayız. Bu problemin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik tedavi uygulamaktayız. Cerrahi operasyonlar, pembe estetik (diş eti gülümsemesi) için en çok tercih ettiğimiz tedavi yöntemlerinden olmaktadır.

Pembe Estetik (Diş Eti Gülümsemesi) Tedavileri Sırasında Ağrı Oluşur Mu?

Pembe estetik uygulamaları sırasında ağrı hissedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Pembe estetik uygulamaları lokal anestezi etkisi altında yapılmaktadır. Hastalarımızın diş etlerinin durumuna ve anksiyete, panik atak gibi hastalıklarının olup olmasına göre genel anestezi talep edebilmeleri de mümkündür. Pembe estetik tedavi yöntemlerinde herhangi bir ağrı hissedilmediği gibi kansız da bir işlemdir.

Pembe Estetik Uygulamalarından Sonra Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pembe estetik sonrasında ağız bakımını aksatmamak oldukça önemli olmaktadır. Hastalarımızın gün içerisinde en az 2 kere dişlerini fırçalamaları gerekmektedir. Aynı zamanda diş ipi ve ağız gargarası ile de ağız bakımı desteklenmelidir. Ayrıca diş taşı temizliği için belirli periyotlarda diş hekimlerimizi ziyaret edebilmektedirler. Lazer destekleyici tedaviler ile hastalarımıza ağız hijyeni uygulamaları yapabilmekteyiz. Ağız bakımlarını nasıl sağlamaları gerektiği ile ilgili de diş hekimlerimiz eğitim verebilmektedir. 6 aylık periyotlarda diş hekimlerimize kontrole gelmeleri gerekmektedir.

Pembe estetik fiyatları

Pembe estetik fiyatları

Pembe Estetik Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

Pembe estetik uygulamalarının artıları aşağıda verilmiştir:

 • Diş kaybı ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçilmektedir.
 • Dişlerin uzunlukları birbirleri ile orantılı bir hale gelebilmektedir.
 • Diş iltihaplarının önüne geçilebildiği gibi bu problemlerin tekrarlanması da engellenebilmektedir.
 • Estetik kaygı sonucunda oluşan gülüş problemleri giderilmektedir. Daha sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olunmasını sağladığı için hastalarımız daha rahat gülebilmekte ve özgüven problemi yaşamalarının önüne geçilmektedir.
 • Dişleri destekleyen dokuların daha sağlıklı olması sağlanmaktadır.

Pembe Estetik (Diş Eti Gülümsemesi) Fiyatları

Pembe estetik ücretleri; uygulanacak olan tedavi yöntemine ve hastalarımızın diş etlerinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Pembe estetik (diş eti gülümsemesi) için net bir fiyat verebilmemiz için hastalarımızın diş hekimlerimize muayene olmaları gerekmektedir.