• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Lazer Diş Hekimliği

Lazer diş hekimliği; yoğunlaştırılmış enerjiye sahip ışınların dokular içerisindeki su moleküllerini buharlaştırarak dokuyu parçalaması ile uygulanan tedavileri kapsamaktadır. Lazer diş hekimliği uygulamaları ile hem seans süresi kısalmaktadır hem de tedavi süreci daha konforlu geçmektedir. Ayrıca hastalarımızın iyileşme süreleri de daha kısa olacağı için zamandan tasarruf edebilmelerine yardımcı olmaktadır. Kontrollü yapıldığı sürece aynı bölge için tekrarlanmasının herhangi bir sakıncası olmamaktadır.

Lazer diş hekimliği fiyatları

Lazer diş hekimliği fiyatları

Lazer Diş Hekimliği Nasıl Gruplandırılır?

Lazer diş hekimliği çalışmalarını ayırmak gerekir ise; gruplandırma şöyle yapılmaktadır:

 • Lazer diş hekimliği: Diş hekimlerimizin uygulayacakları tedavilerin tamamının lazer ile yapıldığı tedavileri kapsamaktadır. Tedavi süresince cerrahi yöntemlerden yararlanılmamaktadır.
 • Lazer destekli diş hekimliği: Lazere ek olarak yardımcı araçların da kullanıldığı tedavileri kapsamaktadır. Örnek vermek gerekir ise; kanal tedavisinde kanalın içinin dezenfeksiyon işlemi lazer ile yapılmaktadır. Ancak kanal tedavisinin tamamlanabilmesi için bazı aletler de kullanılmaktadır. Bu sayede alet ve malzemelerin lazer uygulamaları ile desteklenmesi sonucu kanal tedavisinin kalitesi arttırılmaktadır.

Lazer Diş Hekimliğinde Yararlanılan Lazer Işınının Özellikleri Nelerdir?

Lazer ışınının nitelikleri aşağıda verilmiştir:

 • Tek dalga boyunda olmasının yanı sıra aynı zamanda tek renktedir.
 • Işık dalgaları birbirine paralel olmaktadır.
 • Lazer ışınları büyük bir elektromanyetik alan gücü ve enerji taşıma özelliği taşımaktadır.
 • Uzak mesafelere de aynı incelikle ulaşabilmeleri mümkündür.
 • Yüzey çok küçük olsa dahi enerjilerini aynı yoğunlukta aktarabilmeleri mümkündür.

Lazer Diş Hekimliği Hangi Alanlarda Uygulanmaktadır?

Lazer tedavilerinin kullanıldığı alanlar aşağıda belirtilmiştir:

 • İmplant tedavilerinde başarı oranını arttırmak adına lazer tedavisi uygulamaktayız. Bu sayede işlem sonrasında hastalarımızın ağrı ve şişlik şikayetlerinin en aza indirilmesi mümkün olmaktadır.
 • Pembe estetik uygulamalarında doğru seviyede ve simetrik diş eti oluşturabilmek için lazer diş hekimliği uygulamaktayız.
 • Dolgu tedavilerinde çürük temizleme amasında ve sonrasında oluşabilecek ağrı ve komplikasyonların azaltılması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda işlem oldukça ağrısız olacağı için anestezi ihtiyacını da ortadan kaldırabilmektedir.
 • Diş beyazlatma tedavisinde kullanılmaktadır. Dişte ısı oluşturmadan beyazlatma işleminin yapılabilmesini sağladığı için dişte herhangi bir hassasiyet veya hasar oluşmamaktadır.
 • Gömülü dişlerin çekim işlemi yapılırken kemik aşındırması yapmak için lazer uygulamalarını kullanmaktayız. Bu sayede gömülü dişler çekildikten sonra yaşanan ağrı ve ödemin miktarı beşte bir oranında düşmektedir.
 • Diş eti rahatsızlıklarının tedavisi için cerrahi işleme gerek duyulmaması adına lazer uygulamalarına başvurmaktayız.
 • Kanal tedavisi sonrasında yaşanabilecek komplikasyonların azaltılabilmesi ve tedavinin başarı oranının arttırılabilmesi için dezenfeksiyon aşamasında lazer kullanmaktayız.
 • Kas spazmı dolayısı ile çene kilitlenmesi ve eklem problemleri yaşandığında; kısa süreli rahatlamalar için düşük seviye enerjili lazer tercih etmekteyiz.
 • Diş hassasiyeti tedavilerinde daha hızlı çözüm alabilmek adına lazer diş hekimliği uygulamalarından yararlanmaktayız.
 • Uçuk ve aft tedavisinde lazer uygulamaları kullanılmaktadır.
 • Cerrahi uygulamalar sonrasında iyileşme sürecinin daha hızlı ve konforlu olabilmesi için kullanılmaktadır.

Lazer Diş Hekimliği İle Gülüş Tasarımı Yapılabilir Mi?

Lazer diş hekimliği nedir?

Lazer diş hekimliği nedir?

Lazer ile gülüş tasarımı yapabilmek için öncelikle hastalarımıza yakışan gülüşün bulunması gerekmektedir. Diş eti seviyeleri ve simetrik görünmeleri için gerekli müdahaleler lazer ile yapılmaktadır. Diş etlerinin hangi seviyede olması gerektiği belirlendikten sonra diş, diş eti ve kemik seviyelerinin incelemesi yapılmaktadır. Sonrasında sadece diş etlerine müdahale yapılması gerekiyor ise; diyot lazer kullanılmaktadır. Lazer diş hekimliği uygulamaları ile daha geniş kapsamlı bir düzenlemenin gerekmesi durumunda; sert doku ya da kombine lazer uygulaması yapılmaktadır. Sert doku lazer uygulaması daha konforlu olduğu için diş hekimlerimiz daha fazla tercih etmektedirler.

Lazer Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Diş tedavilerinde lazer kullanılmasının artıları şu şekildedir:

 • Tedavinin uygulanma sürecinde rahatsız edici sesler çıkmamaktadır.
 • Titreşim hissedilmemektedir.
 • Birçok durumda anesteziye gerek olmadan lazer uygulamaları ile tedavi tamamlanabilmektedir. Bu sayede hastalarımıza tedavi öncesinde bölgenin uyuşması için iğne vurulmasına gerek olmamaktadır.
 • Diş eti operasyonları, kanamanın en fazla olduğu tedavilerdir. Lazer ile yapılan diş eti operasyonlarında ise kanama olmamaktadır.
 • Lazer ile işlem yapılan bölge ışın sebebi ile steril olmaktadır.
 • Hastalarımızda tedavi sonrasında hassasiyet ve ağrı problemi oluşmadığı için sosyal hayatlarına daha kısa süre içerisinde dönebilmektedirler.
 • İğneden korkan hastalarımız için ideal bir tedavi yöntemidir. Anestezi uygulanması sakıncalı olan, kan sulandırıcı ilaç kullanan veya sistemik rahatsızlığı bulunan hastalarımızın tedaviyi ertelemesine gerek kalmamaktadır.

Lazer Diş Hekimliğinin Çocuklara Olan Faydası Nedir?

Çocuklarda lazer uygulamalarının kullanılmasının artılarına bakıldığında; çocukların tedavi sırasında korkmamalarını sağlamaktadır. Döner aletlerden tiz sesi, çocukları bazen korkutabilmektedir. Lazer tedavilerinde ses çıkmadığı için çocuklar üzerlerinde baskı hissetmemektedirler ve korkmamaktadırlar. Ayrıca çürük temizleme işlemi sırasında ağrı, baskı veya ısı oluşmamaktadır. Bu sebeple anestezi uygulanmasına gerek kalmadığı gibi aynı zamanda çocuklar ağrı da hissetmemektedirler. Dudak ve diş eti bağı alınırken lazer kullanıldığında; dikişe gerek kalmadığı gibi işlem de daha hızlı gerçekleşmektedir.

Ankara lazer diş hekimliği

Ankara lazer diş hekimliği

Lazer Diş Hekimliğinin Zararı Var Mıdır?

Lazerin genel sağlığa zararı bulunmamaktadır. İyonize olmayan bir ışık olduğu için hastalarımızın dokularında birikmemektedir ve dolayısı ile x ışınları gibi zarar verme durumu olmamaktadır. Diş hekimlerimiz lazer uygulamalarında dalga boyunu ve dozları doğru ayarlamaktadır. Ayrıca hamileler, çocuklar ve kalp rahatsızlığı bulunan bireyler; lazer uygulamaları sonucu herhangi bir zarar görmemektedirler.

Lazer Diş Hekimliği Fiyatları

Lazer diş hekimliği ücretleri; geleneksel tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında daha pahalı olmaktadır. Ancak fiyat performans olarak kıyaslandığında ve avantajlarına bakıldığında; lazer diş hekimliği uygulamalarının fiyatları uygundur. Yapılacak olan uygulamaya göre tedavi ücretleri farklılık göstermektedir.