• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Kuron Boyu Uzatma

Kuron boyu uzatma işlemi; dişin beyaz kısmının daha ön planda olabilmesi için diş eti dokularının şekillendirilmesi adına yapılan işleme verilen isimdir. Kuron boyu uzatma; diş boyu uzatması olarak da isimlendirilmektedir. Gummy smile uygulamaları için botoks uygulamalarının yanı sıra kuron boyu uzatma işlemi tercih edilmektedir.

Kuron boyu uzatma nedir?

Kuron boyu uzatma nedir?

Kuron Boyu Uzatma İşleminin Yapılma Sebepleri Nelerdir?

Kuron boyu uzatma uygulamasının nedenleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Hastalarımız gülümsediklerinde diş etlerinin 2 milimetreden daha fazla görünmesi halinde; estetik bir görüntü oluşmamaktadır. Aynı zamanda dişlerin dikdörtgen değil de kare olarak gözükmesi sonucu kuron boyu uzatma tedavisinin uygulanması gerekmektedir. Hastalarımızın genellikle üst ön dişlerine yapılan bu uygulama ile diş etlerinin daha az gözükmesi ve dişlerin boyunun uzatılması amaçlanmaktadır. Bu sayede daha estetik bir görünüme kavuşmaktadırlar.
 • Dişlerde derin çürüklerin olması veya kırıkların bulunması gibi durumlarda; çürük veya kırık hattı, diş etinin hizasına ya da daha altına kadar uzayabilmektedir. Böyle durumlarda dolgu yapıldığında; iyi kurutulamayacağı için dolgunun düşme tehlikesi bulunmaktadır. Kuron yapıldığında da kısa olduğu için tutuculuk oranı oldukça düşük olmaktadır. Dolayısı ile kırılmalar ile sonuçlanmaktadır. Fonksiyon açısından avantaj elde edebilmek için kuron boyu uzatma işlemi yapılmaktadır.
 • Fibrotik ve kalın biyotipe sahip olan hastalarımızın diş etlerine başlangıç periodontal tedavisi uygulanması sonucunda iyileşme tam anlamıyla olmayabilmektedir. Böyle durumlarda sert kıvamlı diş eti büyümeleri elsize edilerek çıkartılmaktadır ve kuron boyu uzatma işlemi yapılmaktadır.

Kuron Boyu Uzatma İşlemi Nedir?

Kuron boyu uzatma nasıl yapılır?

Kuron boyu uzatma nasıl yapılır?

Kuron boyu uzatma operasyonu; gingivektomi, gingivoplasti, kemik rezeksiyonu içeren ve içermeyen apikale kaydırılan flep işlemleri ile aynı amaca yönelik uygulanan cerrahi teknikleri kapsamaktadır. Operasyon sırasında fazla diş eti dokusu çıkartılmaktadır. Ardından ön dişlerin diş eti seviyesinde düzeltme yapılmaktadır. Kuron boyları arasında eşitsizlik, yamukluk olması halinde; buna müdahale edilmektedir. Diş etlerinin daha simetrik olabilmesi adına, ön dişlerin uzunluğu arttırılmaktadır. Tedavi tamamlandığında hastalarımız daha estetik bir görünüme sahip olmaktadırlar.

Kuron Boyu Uzatma Operasyonu Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

Kuron boyu uzatma işleminde ağrı hissedilmesi gibi bir durum olmamaktadır. Lokal anestezi etkisi altında yapılan bir işlem olduğu için operasyon bölgesi uyuşturulmaktadır ve bu sayede ağrı ve acı hissi olmamaktadır. Ancak anestezinin etkisinin geçmesi ile beraber, operasyondan sonra çok hafif ağrı hissedilmesi durumu bazı hastalarımızda yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda diş hekimlerimizin tavsiye ettiği ağrı kesicileri kullanmaları gerekmektedir.

Kuron Boyu Uzatma İşleminden Sonra Normal Hayata Dönüş Ne Kadar Sürer?

Kuron boyu uzatma operasyonundan sonra rutin hayata dönüş için bekleme süresi gerekmemektedir. Hastalarımız kuron boyu uzatma işleminden sonra aynı gün içerisinde normal hayatlarına dönebilmektedirler. Bunun nedeni; kan veya ağrı gibi sonuçları olan bir işlem olmaması ve dolayısı ile iyileşme süresine ihtiyaç duyulmamasıdır. Ancak kuron boyu uzatma işleminden sonra rutin hayatında bir problem yaşamamak için ağız ve diş bakımına özen göstermeleri gerekmektedir. Bunun için gün içerisinde düzenli olarak dişlerini fırçalamaları ve diş ipi, ağız gargarası gibi diş bakım ürünlerini kullanmaları gerekmektedir.

Gingivektomi ve Gingivoplasti Nedir?

Gingivektomi ile gingivoplasti; diş eti dokularının şekillendirilmesi amacı ile uygulanan tedavilerdir. Bu uygulamaların yapılabilmesi için dişlerdeki taş ve plakların öncesinde temizlenmiş olması istenmektedir. Gingivektomi; diş eti dokusunun cerrahi olarak kaldırılması işlemine verilen isimdir. Gingivektomi uygulamasından sonra gingivoplasti yapılmaktadır. Gingivoplasti de diş etlerinin görünümünün daha normal ve hizalı olabilmesi için yapılan şekillendirme işlemidir.

Ankara kuron boyu uzatma fiyatları

Ankara kuron boyu uzatma fiyatları

Gingivektomi ve Gingivoplasti Uygulamalarına İhtiyaç Duyulan Durumlar Nelerdir?

Gingivektomi ve gingivoplasti işlemlerinin yapılma sebepleri aşağıda verilmiştir:

 • Kemik üzerinde oluşmuş olan yalancı ceplerin ortadan kaldırılması amacı ile gingivektomi ve gingivoplasti uygulamaları yapılmaktadır.
 • Diş etlerindeki asimetrik görünümün giderilmesi amacı ile gingivektomi ve gingivoplasti uygulamalarına başvurulmaktadır.
 • Diş etlerinin kenarlarındaki form bozukluklarının ortadan kaldırılması amacı ile ihtiyaç duyulan tedavilerdir.
 • Diş etlerindeki renk koyulaşmaları, yarık ve krater görünümlerinin oluşması halinde; bunların gizlenerek giderilmesi için başvurulan tedavilerdir.
 • Kuron işlemlerinin tutuculuk oranlarının daha üst seviyelere taşınabilmesi için uygulanmaktadırlar.
 • Diş etlerindeki fibröz veya ödematöz büyümelerin giderilmesi amacı ile uygulanan tedavilerdir.
 • Diş etlerinin diş ile buluştuğu noktadan belirli bir miktarda doku çıkartılması, kısa olan dişlerin boylarını uzatabilmek için yapılan bir uygulamadır.

Kuron Boyu Uzatma İşlemi Hangi Hastalara Yapılamaz?

Kuron boyu uzatmaya uygun olmayan hastalarımız aşağıda listelenmiştir:

 • Yapışık diş eti problemi olan hastalarımızda diş eti genişliği oldukça az olmaktadır. Dolayısı ile kuron boyu uzatma uygulamasına uygun olmamaktadırlar.
 • Diş etinin altında bulunan kemik eğer ideal orandan daha kalın olursa; bu durumu yaşayan hastalarımıza kuron boyu uzatma tedavisi uygulanmamaktadır.
 • Diş hassasiyeti hat safhada olan hastalarımız için uygun bir tedavi değildir.
 • Diş eti cep derinliğinin, mukoza ve diş etinin birleştiği hattın çok altına inmesi halinde; kuron boyu uzatma işlemi etkili olmamaktadır.
 • Ağız bakımını ihmal eden hastalarımıza kuron boyu uzatma tedavisi uygulanmamaktadır.
 • Kemik içi defekte problemlerini yaşayan hastalarımıza kuron boyu uzatma tedavisi uygulanamamaktadır.
 • Hastalarımızın diş etlerinde iltihap bulunuyor ise; kuron boyu uzatma uygulanmamaktadır.
 • Diş etlerinde ödematöz dokular olan hastalarımız için uygun bir tedavi yöntemi olmamaktadır.

Kuron Boyu Uzatma Fiyatları

Kuron boyu uzatma ücretleri; hastadan hastaya göre farklılık göstermektedir. Diş etlerine yapılacak olan müdahalenin yeterli olması durumunda, porselen lamine kullanılacak olması halinde, işlem sırasında kullanılacak olan malzemeye, işlemin uygulanacağı diş sayısına göre kuron boyu uzatma fiyatlarında değişiklikler olmaktadır. Net bir fiyat alabilmek için hastalarımızın diş hekimlerimize muayene olmaları gerekmektedir.