• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; hastalarımızın daha sağlıklı ve düzgün bir ağız yapısına sahip olabilmeleri için yapılan uygulamalardır. Estetik diş hekimliği uygulamaları; tıbbi problemlerden daha ağırlıklı olarak estetik problemlere odaklanılan işlemlerdir. Ancak aynı zamanda tıbbi problemlerin de giderilmesi sağlanmaktadır.

Estetik diş hekimliği nedir?

Estetik diş hekimliği nedir?

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Hangi Durumlar İle İlgilenmektedir?

Estetik diş hekimliği ile düzeltilen problemler aşağıda verilmiştir:

 • Dişler arasındaki renk, şekilde ve pozisyon farklılıkları ile ilgilenmektedir.
 • Diş etlerinin görünümünde fark edilen bozukluklar, estetik diş hekimliğinin ilgi alanındadır.
 • Diş, diş etleri, dudak, çene ve yüz uyumunun yakalanması için yapılması gereken uygulamalarla ilgilenmektedir.
 • Dişler arasında oluşmuş olan boşlukların tedavi edilmesi, estetik diş hekimliği kapsamında yapılmaktadır.
 • Kırık dişlerin düzeltilmesi için estetik diş hekimliği kullanılmaktadır.
 • Eski ve kötü görünümlü olan dolguların değiştirilmesi, düzeltilmesi işlemleri; estetik diş hekimliği kapsamında yapılmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Öncesinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Estetik diş hekimliği uygulamalarından bilinecekler aşağıdaki gibidir:

 • Estetik diş hekimliği uygulamaları için hassas bir teknik ve pahalı materyaller gerektiği için tedavi biraz maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple hastalarımızın ağız içi durumlarına göre belirli bir miktar parayı gözden çıkartmaları gerekmektedir.
 • Çoğu estetik amaçlı yapılan uygulamalar olduğu için bazılarını sigorta karşılamamaktadır.
 • Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber kullanılan porselen kuronlar, inleyler, laminateler her ne kadar daha dayanıklı olsalar da; kırılma ve çatlama riskleri bulunmaktadır. Zaman içerisinde dolgu maddesinin zayıflama tehlikesi bulunmaktadır. Dolayısı ile yapılan uygulamaların belirli bir ömrünün olduğunun bilinmesi gerekmektedir. 70 yaşındaki bir hastamız için diş hekimliği uygulamalarının ömrü sıkıntı yaratmasa da; genç hastalarımızın ortalama 10-15 sene ömre sahip uygulamalar olduklarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.
 • Estetik diş hekimliği uygulamalarında gerçekçiliğe önem verilmelidir. Kullanılan materyaller, hastalarımızın vücutlarına çok iyi uyumlanabilmektedir. Estetik bir görünüm oluşturulabilmektedir. Ancak hastalarımızın ten renkleri ve genel görünüşleri değiştirilemeyeceği için diş restorasyonlarının yüz ve ağız şekillerine, ten renklerine uyumlu olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekir ise; diş beyazlatma uygulaması yaptıracak olan hastalarımızın daha doğal bir gülüşe sahip olabilmesi için dişlerinin beyazlatılacağı ton, diğer etkenler göz önüne alınarak seçilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği uygulamaları

Estetik diş hekimliği uygulamaları

Estetik diş hekimliği işlemleri şunlardır:

 • Bonding yöntemi: Dişlerinde kırık veya aralık bulunan hastalarımıza yapılan kompozit diş dolgu uygulamasını kapsamaktadır. İki diş arasında bağ kurma temelli yapılan bir tedavidir. Aralık olan dişlere kompozit dolgunun yerleştirilmesi ile beraber halojen ışık eşliğinde madde sertleştirilmektedir. Bu sayede hasarlı bölgenin onarımı sağlanmış olmaktadır. Küçük boşlukların kapatılabileceği kadar milimetrik oranlarda çalışabilmesi mümkün olduğu için işlem sonunda estetik bir görüntü elde edilebilmektedir.
 • Ortodonti çözümleri: Ortodonti tedavileri diş hekimliği uygulamalarında en sık başvurulan tedavi yöntemleridir. Ancak temeli daha estetik bir görünüm elde edebilmek için diş diziliminin düzeltilmesine yönelik bir süreci kapsamaktadır. Diş telleri, şeffaf plaklar, braketler ve ortodonti apareyleri ile hastalarımızın diş yamuklukları ve çapraşıklıkları düzeltilmektedir.
 • Diş beyazlatma: Ev tipi, ofis tipi, tek diş ve kombine olmak üzere dört farklı diş beyazlatma çeşidi bulunmaktadır. Hastalarımızın sararmaya meyilli olan veya sararmış dişlerinin birkaç tona kadar açılmasını sağlayan kozmetik bir uygulamadır. Renk bozuklukları ve lekelenmeler de diş beyazlatma işlemi ile giderilmektedir. Evde yapılacak olan diş beyazlatma uygulamaları yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Ancak ofis tipi diş beyazlatma işlemi bir seansta tamamlanmaktadır ve seans yaklaşık 1-1.5 saat sürmektedir. En başarılı diş beyazlatma işlemi ise; kombine diş beyazlatma uygulamalarıdır. Hastalarımızın ofis ortamında diş beyazlatma işleminin yapılmasının ardından, uygulamaların ev tipi diş beyazlatma işlemleri ile desteklenmesidir.
 • Lamine, porselen ve zirkonyum dişler: Estetik bir görünüm elde edebilme amacı ile diş kaplamalarında kullanılan malzemelerdir. Hastalarımız ve diş hekimlerimiz ortak bir karar ile uygun malzemeyi seçmektedirler. Zirkonyum kaplamalar, doğal dişe en yakın görünümün elde edildiği kaplamalardır. Lamine veener isimli yaprak porselenler ise; ince porselen kaplama ile estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.
 • Protez diş: Eksik diş problemi olan hastalarımızın hem daha estetik bir görünüme kavuşabilmeleri hem de yemek yeme, konuşma gibi fonksiyonlarını daha rahat yerine getirebilmeleri için yapılan bir uygulamadır. Milimetrik ve kişisel olarak üretilen protezleri hastalarımızın oldukça uzun süre kullanabilmeleri mümkün olmaktadır.
 • Diş eti estetiği: Diğer bir ismi, pembe estetiktir. Diş etlerinde estetik problemler olan hastalarımıza uygulanan bir tedavidir. Estetik diş hekimliği kapsamında, diş etlerinin gereğinden fazla gözükmesi gibi durumlarda uygulanmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliğinin artıları aşağıda belirtilmiştir:

 • Hastalarımızın kendilerini rahatsız eden ağız ve diş problemlerinin giderilmesini sağlayan estetik uygulamalardır.
 • Estetik açıdan başarılı bir sonuç elde edildiği için hastalarımızın sosyal yaşantılarında daha özgüvenli olmalarını sağlamaktadır.
 • Hastalarımızın kişisel, sosyal ve profesyonel hayatlarında daha özgüvenli olmaları sağlanmaktadır. Bu sayede kendilerini daha iyi hissetmektedirler.
 • Uzun vadede etkisini sürdüren çözümler oldukları için fiyat ve performans açısından oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir.
 • Estetik diş hekimliği uygulamaları her ne kadar kozmetik açıdan fayda sağlıyor gibi gözükse de; aynı zamanda diş sağlığına da olumlu etkilerde bulunmaktadır.
 • Estetik diş hekimliği uygulamalarımızın büyük bir çoğunluğu ağrı ve acı hissi olmadan gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple hastalarımız sosyal hayatlarına aynı gün içerisinde dönüş sağlayabilmektedirler.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

Estetik diş hekimliği ücretleri; her hastamız için farklılık göstermektedir. Estetik diş hekimliği uygulamaları; hastalarımızın ağız içi durumlarına göre belirlenmektedir. Bu sebeple tedavi planı kapsamında yapılacak olan uygulamaların maliyetlerine göre bir fiyat belirlenmektedir.