• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Dikişsiz İmplant

Dikişsiz implant uygulaması; yeterli kemik uzunluğu ve genişliği olan hastalarımıza uygulanan bir işlemdir. Hastalarımızın dikişsiz implant uygulamasına uygun olup olmadıklarının tespit edilebilmesi için diş hekimlerimizin çene kemiğinin üç boyutlu görüntüsünü alıp analiz yapmaları gerekmektedir. Küçük kesi ile büyük başarı oranı elde edilmesi amaçlanan bir tedavidir. Standart implant uygulaması ile kıyaslandığında; hastalarımız tedavi ve iyileşme sürecini daha rahat atlatabilmektedir. Diş hekimlerimiz tedaviye başlamadan önce tedavinin aşamaları ile ilgili her noktayı planlamaktadır ve bu sayede hastalarımız zamandan tasarruf ederek kısa süre içerisinde tedaviyi tamamlayabilmektedirler. Dikişe ihtiyaç duyulmayan kapalı cerrahi uygulamadır.

Dikişsiz implant yaptıranlar

Dikişsiz implant yaptıranlar

Dikişsiz İmplant Uygulamasının Süreci Nasıldır?

Dikişsiz implant tedavisinin aşamaları şu şekildedir:

 • Öncelikle hastalarımızın ağız içinin iki boyutlu ya da üç boyutlu görüntüsü alınmaktadır. Standart panoramik röntgen ile dikişsiz implant uygulamasının yapılması mümkün değildir. Çünkü elde edilen görüntü, kapalı cerrahi için uygun olmamaktadır.
 • Diş eti ve kemiklerin üç boyutlu ölçümünün yapılabilmesi için kemik ve diş eti ölçüm cihazları ve aletleri kullanılmaktadır.
 • Hastalarımızın diş ve çene yapısının analiz edilebilmesi için bilgisayar ve ağız içinden aldığımız ölçümleri kullanmaktayız.
 • Analiz sonuçları yardımı ile hastalarımızın çenelerine hangi açılarda ve ölçülerde implant yerleştirmemiz gerektiğini planlamaktayız.
 • Kapak şeklinde özel uçlar ile diş eti alınmaktadır ve böylece kemik dokuya ulaşılmaktadır.
 • Kompakt bölümü, kemiğin en sert kısmıdır. Bu kısımda belirli bir genişlik ve derinlikte yuva girişi açmaktayız.
 • Freze sistemi ile implantı yerleştireceğimiz yuvayı hazırlamaktayız. Ardından implantı yuvaya yerleştirmekteyiz.
 • Daha önceden hazırlanmış olan geçici dişler yerleştirilerek implant ile uyumlandırılmaktadır.

Dikişsiz İmplant Uygulamasında Kalıcı Dişler Ne Zaman Yerleştirilir?

Dikişsiz implantta sürekli dişlerin yapımına geçilmesi için implant uygulamasından sonra ortalama 6 ay beklenmektedir. Ancak bu süreçte geçici dişler olduğu için hastalarımız dişsiz kalmamakta ve günlük rutin hayatlarına devam edebilmektedirler. İyileşme süreçleri de daha kolay olduğu için bu sayede hastalarımız bu süreci mental açıdan çok daha iyi atlatabilmektedirler.

Dikişsiz İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bir günde implant

Bir günde implant

Dikişsiz implant uygulamasının süresi; yaklaşık 1 dakika ile 1.5 dakika arasıdır. Hastalarımıza dikişsiz implant operasyonu yapılmadan önce süreç ile ilgili bütün ayrıntılar belirlendiği için operasyon süresi bu kadar kısa olmaktadır.

Dikişsiz İmplant Tedavisi Sonrasında Ağrı Hissedilir Mi?

Dikişsiz implant uygulamasından sonra ağrı oluşması gibi bir durum çoğunlukla yaşanmamaktadır. Kanama, şişme, ağrı ve sızı gibi problemleri yaşatmadığı için tercih edilen bir tedavidir. Ancak bazı hastalarımızda işlem sonrasında ağrı görülebilmesi mümkündür. Bu ağrı çok şiddetli olmadığı için ağrı kesici kullanımını gerektirmemektedir.

Standart implant uygulamalarından sonra çiğneme sırasında besinlerin tahriş etmesi, dikişlerin atma riski gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bunlar da hastalarımızın canlarını yakabilmektedir. Ancak dikişsiz implantta böyle riskler olmadığı için hastalarımızın yemek yerken canları yanmamaktadır. Enfeksiyon riski çok az olduğu için de hastalarımızın günlük yaşantılarına kısa süre içerisinde dönebilmektedirler.

Dikişsiz İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Dikişsiz implant uygulamasının artıları aşağıda verilmiştir:

 • Dikişsiz implant uygulamasının süresi diğer implant uygulamalarına göre çok daha kısa olmaktadır.
 • Cerrahibir müdahaleden çıkmış, çok daha konforlu bir işlemdir.
 • Kapalı yöntem ile uygulanmaktadır. Bu sayede hastalarımızın işlem sırasında kanaması oldukça az olmaktadır.
 • Hem kanamanın az olması hem de operasyon süresinin çok kısa olması sebebi ile hastalarımızın enfeksiyon ile karşılaşma riski oldukça az olmaktadır.
 • Hastalarımızın operasyon süreleri oldukça az olduğu ve aynı zamanda çevre kemik ve diş eti koruyucu bir işlem olduğu için ağrı kesiciye duyulan ihtiyaç oldukça azalmaktadır.
 • İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Açık bir yara veya dikiş olmadığı için bu süreç bu kadar hızlı gerçekleşmektedir.
 • Dikişsiz implant ile diş eti korunabilmektedir. Bu sayede diş estetiği, diş eti estetiği ve gülüş tasarımı gibi uygulamalara yardımcı olan bir operasyondur.
 • Stent ya da by-pass cerrahisi olmuş olan ve hipertansiyon gibi problemleri olan, kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarımızın cerrahi tedavi yaptıracakları zaman hazırlık aşamasında ilaçlarını kesmeleri gerekmektedir. Ancak dikişsiz implant uygulaması özel bir teknik ile yapıldığı için hastalarımızın öncesinde ilaçlarını kesmeleri gerekmemektedir.
 • Diş etine büyük ve çoklu kesik yapılmayacağı için şeker hastalığı bulunan hastalarımız için oldukça uygun bir tedavidir.
 • Standart implant uygulamaları sonrasında hastalarımızda ödeme bağlı şişlik

Dikişsiz İmplant Uygulamasının Dezavantajları Nelerdir?

Dikişsiz implant

Dikişsiz implant

Dikişsiz implantın eksileri aşağıda belirtilmiştir:

 • Dikişsiz implant tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle 3D tomografi yapılması gerekmektedir. Üç boyutlu olarak kemiği görmeden bu işlem yapılamamaktadır. Navigasyon tekniği sayesinde hastalarımızın implantlarının hangi konuma hangi açı ile konulacağı önceden belirlenmektedir. Bu sebeple hazırlık süreci dikkat ve titizlik gerektirmektedir.
 • Çene kemiği ince ve düzgün olmayan hastalarımız için uygun bir yöntem değildir. Sinir gibi anatomik oluşumlar eğer pozisyon olarak uygun değil iseler; dikişsiz implant uygulamasından başarı sağlanamamaktadır.
 • Hatalı işlem yapılması durumunda geri dönüşü olmayan hasarlar verilebilmektedir. Uyuşukluk hissinin oluşmasının yanı sıra hastalarımızda sinüzit gibi problemlere de neden olabilmektedir.
 • Ek bilgisayar programları ile hazırlanan şablonlar ile tedavi planlaması yapıldığı için standart implant tedavisine göre daha maliyetli bir tedavidir.

Dikişsiz İmplant Fiyatları

Dikişsiz implant ücretleri; implant uygulaması yapılacak olan dişe, implant uygulaması öncesinde ekstra bir işlem yapılmasının gerekip gerekmediğine, tedavi planlamasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dikişsiz implant tedavisinin hazırlık aşamasının daha maliyetli olacağının bilinmesi gerekmektedir. Tedavi ücreti ile ilgili net bir bilgi alabilmek için ise; diş hekimlerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.