• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Ankara gülüş tasarımı (Hollywood smile); Hollywood starlarının yüzündeki gülümsemeden esinlenilerek özgün standartlarda tasarlanan gülüşe verilen isimdir. Ankara gülüş tasarımı (Hollywood Smile) ile hastalarımız kendilerine uygun, estetik ve doğal bir gülüş elde edebilmektedirler. Bu sayede kendilerini daha iyi hissedebilmekte ve sosyal yaşantılarında da kendilerinden daha emin olabilmektedirler. Hastalarımızın dişlerindeki problemler dikkate alınarak bir tedavi planı hazırlanmaktadır.Gülüş tasarımı

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Uygulamasının Kuralları Nelerdir?

Gülüş tasarımı işleminin altın kuralları aşağıda verilmiştir:

 • Üst ön dişlerin düzgün ve hizalı olması gerekmektedir. Görüntüde göze çarpan bir dolgu olmamalıdır. Üst kesici dişlerin diğer dişlere göre daha görünür ve önde olması gerekmektedir. Ayrıca hastalarımız güldüklerinde alt kesici dişlerinin görünmesi gerekmektedir.
 • Dudakların simetrik olmaları gerekmektedir. Ancak dudakların simetrik durması, kaslara tabi olan bir durumdur.
 • Diş etlerinin görünme oranı önemlidir. Üst diş etinin maksimum 2 milimetreye kadar görünmesi istenmektedir.
 • Dudak genişliği, yüz genişliğinin yarısından fazla olmamalıdır.

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Uygulaması İçin Önemli Etkenler Nelerdir?

Gülüş tasarımının belirleyici unsurları aşağıda belirtilmiştir:

 • Hastalarımızın yüz hatları, ideal gülüş belirlenirken önemli olmaktadır.
 • Erkek ve kadınlarda gülüş tasarımı belirlenirken uygulanan süreç farklı olabilmektedir. Kadınlarda dişlerin köşeleri daha yumuşak dönmektedir ve gülme hatları yukarıya doğru kavisli bir biçimdedir. Aynı zamanda ortadaki iki dişleri, yan kısımlardaki dişlere göre daha uzun olmaktadır. Komşu dişlerin köşeleri arasında da çok az aralık olmaktadır. Erkeklerde ise; komşu dişlerin birleştiği hat daha düzdür ve diş hatları daha belirgin olmaktadır. Gülme hattının daha düz olduğu görülmektedir.
 • Hastalarımıza en uygun gülüşün belirlenmesi için yaşları dikkate alınmaktadır.
 • Gülüş simetrisi, ideal gülüşün belirlenmesinde etkilidir.
 • Dişlerin sıralanışı ve diş rengi, gülüş tasarımı uygulamalarının planlamalarında rol oynamaktadır.
 • Hastalarımızın dudaklarının konumu ve duruşu, gülüş tasarımında oldukça önemlidir. Bu sebeple dudaklarına botoks gibi estetik uygulamalar yaptıracak olan hastalarımızın diş hekimlerimize öncesinde bilgi vermesi gerekmektedir.
 • Diş etleri, gülüşün tamamlayıcısı olduğu için gülüş tasarımı belirlenirken de önemli olmaktadır.
Hollywood gülüş estetiği

Hollywood gülüş estetiği

Gülüş Çeşitleri Nelerdir?

Gülüş türleri şu şekildedir:

 • Çekici gülüş (sexy smile): Ön dişlerin yandaki dişlere göre daha uzun olduğu bir gülüş çeşididir. Çekici bir gülümsemenin yanı sıra daha genç bir gülüşe sahip olunmasını da sağlamaktadır. Çünkü genç bireylerin diş yapıları çekici gülüşteki gibidir. Yaş aldıkça zaman içerisinde yıpranması ile beraber bu görünüm kaybolmaktadır. Yetişkinlerin daha genç gözükmek için tercih ettikleri bir gülüştür.
 • Entelektüel gülüş (sophisticated smile): Yatay ve düz bir çizgi üzerine dişlerin sıralanmış şekilde gözükmesi ile elde edilen bir gülüştür. Hastalarımızın yüzlerinin daha olgun ve bilgili bir ifadeye sahip olmalarını sağlayan bir gülüş çeşididir. Yüzün alt kısmına daha fazla odaklanılmasını sağlamaktadır. Dişlerin boyları daha eşit olduğu için genellikle orta yaşlı bireylerin tercih ettiği bir gülüştür.
 • Sportif gülüş (sporty smile): Entelektüel ve çekici gülüşün karşımı bir gülüştür. Orta kesici dişler ile yan kesici dişlerin uzunlukları kıyaslandığında; orta kesici dişlerin uzunlukları çok az daha fazladır. Hastalarımızın yüzlerine hem sıra dışı hem içten hem de sıcak bir ifade kazandıran bir gülüş çeşididir. Çocuksu ya da genç olmayan ve aynı zamanda ciddi durmayan bir gülüştür.

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) İle Düzeltilen Problemler Nelerdir?

Gülüş tasarımı ile çözülen sorunlar aşağıdaki gibidir:

 • Dişlerdeki düzensizlik problemine çözüm bulunabilmektedir.
 • Dişlerinde çürük olan hastalarımızın daha sağlıklı dişlere kavuşabilmesi sağlanmaktadır.
 • Diş aşınması sorunlarına çözüm bulunmaktadır.
 • Dişlerdeki renk değişiklikleri düzeltilmektedir.
 • Dişlerdeki düzensizliklerin çeneye etki edebilmesi sağlanmaktadır.
 • Dişlerin düzensiz dizilişlerinin düzeltilebilmesi için yapılan uygulamalardır.

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Öncesi ve Sonrasında Nasıl Değişiklikler Olur?

Hollywood smile öncesinde ve sonrasındaki farklılıklara bakıldığında; hastalarımız daha düzenli ve sıralı dişlere sahip olmaktadırlar. Dişlerinde rahatsız oldukları problemler düzeltilmektedir. Estetik olmasının yanı sıra, daha sağlıklı bir gülüşe sahip olunması da mümkün olmaktadır. Ankara gülüş tasarımı (Hollywood Smile) işlemi yapılmadan önce diş hekimlerimiz hastalarımıza yapılacak olan uygulamalar ile ilgili net bilgiler vermektedir.

Ankara gülüş tasarımı hollywood smile

Ankara gülüş tasarımı hollywood smile

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Her Kişi İçin Uygun Mudur?

Hollywood gülüşünün yapılabileceği hastalarımız; diş ve diş eti problemleri olmayan hastalarımızdır. Gülüş tasarımı yapılabilecek hastalarımızın belirlenebilmesi için hastalarımızın diş hekimlerimize muayene olmaları gerekmektedir. Muayene sonrasında diş hekimlerimiz eğer diş ve diş etlerinde problem tespit eder ise; önce bu problemlerin giderilmesi gerekmektedir. Eğer sağlıklı diş ve diş etlerine sahip iseler; gülüş tasarımı işlemine başlanabilmektedir. Bu süreçte hastalarımıza en uygun gülüş tasarımının yapılması amaçlandığı için diş hekimlerimiz ile hastalarımız iletişim halinde olmaktadırlar.

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Gülüş tasarımının artılarına bakıldığında; hastalarımızın diş hacmi, diş rengi ve ön iki dişinin konumu ideal hale getirildiği için yüz ve ağız yapıları uyum içerisinde olmaktadır. Bu sebeple hastalarımız artık hayatlarına Hollywood gülüşü ile devam etmektedirler. Gülüşleri hem doğal hem de estetik olmaktadır. Ayrıca sosyal hayatlarında da Hollywood gülüşü oldukça avantajlı olmaktadır. İnsanlarla iletişime geçerken çok daha kendilerinden emin ve kararlı olduklarını fark etmektedirler.

Ankara Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) Fiyatları

Gülüş tasarımı ücretleri; her hastamızda farklı olabilmektedir. Ankara gülüş tasarımı (Hollywood Smile) fiyatları; hastalarımızın dişlerinde komplikasyon olup olmaması, dişlerine uygulanması gereken tedavilere, hastalarımızın ağız içi durumlarına göre farklılık göstermektedir. Gülüş tasarımı için net bir fiyat verebilmemiz için hastalarımızın diş hekimlerimize muayene olmaları gerekmektedir.