• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

Ankara Diş Beyazlatma

Ankara diş beyazlatma; hastalarımızın daha doğal, beyaz ve parlak gülüşlere sahip olabilmeleri için uygulanan bir işlemdir. Ankara diş beyazlatma işlemi sonrasında hastalarımız daha estetik bir gülüşe sahip olacakları için daha özgüvenli olmaktadırlar.

Ankara diş beyazlatma fiyatları 2020

Ankara diş beyazlatma fiyatları 2020

Ankara Diş Beyazlatma Tedavisine İhtiyaç Duyulma Sebepleri Nelerdir?

Dişlerin renklenmesinin nedenleri aşağıdaki gibidir:

 • Zaman geçtikçe hastalarımızda fizyolojik renklenme olabilmektedir.
 • Amalgam dolgu yapıldıktan sonra hastalarımızın dişlerinde grileşme olabilmektedir.
 • Bebeklik döneminde antibiyotik kullanılması halinde; dişlerde renklenmeler olabilmektedir.
 • Kanal tedavisi sonrasında dişin içinden gelen renk değişiklikleri yaşanabilmektedir.
 • Kahve, çay, tütün, kırmızı şarap gibi renklendiricilerin çok tüketilmesi ve uzun süre ağız gargaralarının kullanılması gibi durumlarda diş yüzeyinde renklenmeler ve lekelenmeler olabilmektedir.
 • Travma ile beraber dişin içerisindeki canlı doku ölür ise; dişin içindeki kanama dolayısı ile renklenme görülebilmektedir.

Ankara Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma çeşitleri aşağıda verilmiştir:

 • Ev tipi diş beyazlatma
 • Ofis tipi diş beyazlatma
 • Tek diş beyazlatma
 • Kombine diş beyazlatma
 • Biyolojik diş beyazlatma

Uygun Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Belirlenir?

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Doğru diş beyazlatma çeşidinin seçilmesi, diş hekimlerimizin muayene sonrasında karar verdiği bir durumdur. Hastalarımızın dişlerinin rengi, rengin kaç ton açılmak istendiği gibi etkenlere bağlı olarak diş hekimlerimiz uygun yöntemi seçmektedir. Dişlerinin rengi beyaza çok yakın olan ve sadece birkaç ton dişlerinin renginin açılmasını isteyen hastalarımıza lazer tipi ve ev tipi diş beyazlatma yapılabilmektedir. Sigara, kahve, çay gibi renklendirici gıdaları sıklıkla tüketen hastalarımız için kombine diş beyazlatma tedavisi çok daha uygun olmaktadır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma İşlemi İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Ev tipi diş beyazlatma için önemli noktalar aşağıda belirtilmiştir:

 • Ev tipi diş beyazlatma tedavisi görecek olan hastalarımızın ağız içinden ölçü alınmaktadır ve alınan ölçüye göre beyazlatma plakları hazırlanmaktadır. Hazırlanan plağın içerisine beyazlatıcı jel uygulaması yapılmaktadır. %10-15 civarında karbamid peroksid uygulamasının yapılması gerekmektedir.
 • Hazırlanan plakların gün içerisinde ortalama 4-6 saat kullanılması gerekmektedir. Bu uygulama 10-15 gün gibi bir süre sürmelidir.
 • Plakların içerisine koyulacak olan beyazlatıcı jelin miktarı oldukça önemlidir. Jelin fazla uygulanması durumunda eğer plak içerisinden taşar ise; bu durumda hastalarımızın diş etleri tahriş olmaktadır. Jeli fazla kaçıran hastalarımızın diş etlerini hemen yıkamaları ve mümkünse E vitamini içeren bir kremi tahriş olan bölgeye sürmeleri gerekmektedir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir?

Ofis tipi diş beyazlatma; kliniğimizde diş hekimlerimizin uyguladığı bir tedavidir. Diğer bir ismi ile lazerle diş beyazlatma olarak bilinmektedir. Ev tipi diş beyazlatma işlemi gibi günlerce sürmediği için zaman kısıtlaması olan hastalarımız açısından oldukça avantajlıdır. Bu uygulama sırasında öncelikle hastalarımızın dişlerinin üzerine beyazlatma jeli sürülmektedir ve sonrasında UV ışınları veya lazer yardımı ile beyazlatıcı jel aktif hale getirilmektedir. İşlem süresi ortalama 1 saattir.

Kombine Diş Beyazlatma Uygulaması Nedir?

Kombine diş beyazlatma işlemi hem ev hem de ofis tipi diş beyazlatma tedavisinin beraber uygulanması anlamına gelmektedir. Kombine diş beyazlatma işlemi yapılacak olan hastalarımıza öncelikle kliniğimizde diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Ardından 2-3 gün süre ile diş beyazlatma tedavisini evde yapacakları uygulamalar ile desteklemeleri istenmektedir. Ankara diş beyazlatma işleminde kombine tedavi uygulanması, en etkili sonucun elde edilmesini sağlamaktadır.

Tek Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Tek diş beyazlatma; içten beyazlatma olarak da bilinmektedir. Kanal tedavisi sonrasında renklenme problemi olmuş olan dişe tek diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Dişteki dolguların sökülmesi ile beraber açılan boşluğa beyazlatıcı jel uygulaması yapılmaktadır ve sonrasında geçici dolgu ile işlem bölgesi kapatılmaktadır. Diş istenen beyazlığa ulaşana kadar her seans bu işlem tekrarlanmaktadır. Tek diş beyazlatma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kanal dolgusunun çok iyi izole edilmesidir. Buna dikkat edildiği sürece içten beyazlatma işleminin herhangi bir zararı olmamaktadır.

Biyolojik Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir?

Biyolojik diş beyazlatma; hem dişlerin beyazlamasının hem de diş minesinin onarılmasının sağlandığı bir işlemdir. Diğer diş beyazlatma yöntemlerinden farkına bakıldığında; hastalarımızın diş minesinin beyazlatılmasının yanı sıra sağlıklı doku takviyesi de yapıldığı için diğer yöntemlerden ayrılmaktadır. Kullanılan jelin içeriğinde ise; nano hidroksiapatit bulunmaktadır. Hastalarımızın dişlerinin yüzeyindeki gözle görülmeyen mikro çatlaklar, gözenekler ve bozulmalar; biyolojik diş beyazlatma ile kapatılmaktadır.

Diş Hassasiyeti Olanlar Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilirler Mi?

Dişlerinde hassasiyet olanların diş beyazlatma yaptırabilmesi mümkündür. Buna göre uygun diş beyazlatma yöntemi belirlenmektedir. Hassasiyet problemi olan hastalarımıza biyolojik diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Çünkü hidrojen peroksit sebebi ile hassasiyet ortaya çıkmaktadır ve biyolojik diş beyazlatmada kullanılan jelde hidrojen peroksit oldukça düşük oranda olmaktadır.

Ankara Diş Beyazlatma Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Diş beyazlatmanın zararı bulunmamaktadır. Ancak kanal tedavisi uygulanmamış olan dişlerde hassasiyete sebep olabilmektedir. Hava, sıcak, soğuk hassasiyetleri oluşabilmektedir. Hastalarımıza diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonraki 24-48 saat içerisinde hassasiyet yaşanması durumunda endişelenilmemelidir. Ancak ilerleyen zamanlarda beklenmeyen bir durum ile karşılaşılır ise; diş hekimlerimizi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ankara diş beyazlatma

Ankara diş beyazlatma

Ankara Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş beyazlatma sonrasında dikkat edileceklere bakıldığında; öncelikle hastalarımızın beslenme düzenlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Tükettikleri besinlerin renklendirici gıda olmamasına özen göstermelidirler. İşlemden sonraki iki hafta içerisinde çay, kahve, şarap, tütün mamülleri, asitli sıvılar tüketilmemelidir. Ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde diş beyazlatma tedavisinin etkisi oldukça kısa sürmektedir.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları

Ankara diş beyazlatma ücretleri; uygulanacak olan diş beyazlatma yöntemine, hastalarımızın dişlerinin kaç ton açılacağına ve tek diş için mi yoksa bütün dişler için mi uygulama yapılacağına göre farklılık göstermektedir. Ankara diş beyazlatma tedavisinin fiyatları hakkında net bir bilgi alınabilmesi için hastalarımızın diş hekimlerimiz ile beklentileri konusunda görüşmeleri ve muayene olmaları gerekmektedir.