• Kızılay Mah. İzmir-1 CaddesiÇankaya/Ankara
 • 0536 421 75 70Bizi Arayın!
 • Çalışma SaatleriPzt. - Cts.: 08:00 - 19:00

All On Four İmplant

All on four implant tekniği; başlangıcı 2003 yılına dayanan ve henüz çok yeni olan bir tekniktir. All on four implant tekniği; aşırı kemik kaybı sebebi ile diş protezi kullanamayacak durumdaki hastalarımız için uygun bir tedavi olmaktadır. Hastalarımızın ağız içi durumlarına göre 4 veya 8 implant ile tamamlanabilmektedir. Standart implant tedavilerinde en az 8 implant gerektiği için all on four implant tedavisi daha avantajlı olmaktadır.

All On Four implant tekniği nedir?

All On Four implant tekniği nedir?

All On Four İmplant Tekniğinin Uygulandığı Kişiler Kimlerdir?

All on four tedavisinin yapıldığı hastalarımız; bütün dişlerini kaybetmiş ya da mevcut dişlerinin çekilmesi gereken, aynı zamanda çenelerinin arka kısmında da kemik bulunmayan bireylerdir. Çenelerinde hiç diş olmamasına rağmen, tek bir seansta sabit dişlere kavuşabilmelerini mümkün kılan bir uygulamadır.

All On Four İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

All on four implant operasyonu öncesinde hastalarımıza tedavi planlaması yapılmaktadır. Bunun için detaylı klinik ve radyolojik muayene yapılmaktadır. Bilgisayarlı tomografi kullanılarak gerekli ölçümler yapılmaktadır. Ardından alınan ölçüler ile hastalarımıza uygun bir planlama yapılarak implantların hangi açı ile hangi konuma yerleştirileceği tespit edilmektedir. All on four implant operasyonunun kısa sürme sebeplerinden biri de planlama aşamasında, operasyon sırasında yapılacak olan işlemlerin hazırlığının yapılmasıdır.

All on four implant tedavisinin iki aşaması bulunmaktadır. İlk aşamada hastalarımız planlamaya uygun açılar ile 4 adet implantı yerleştirmektedir ve aynı seans içerisinde geçici diş protezi yapılmaktadır. Protezler dental implant üzerine sabitlendikten sonra iyileşme süreci başlamaktadır. Yaklaşık 3 aylık bir süreçte hastalarımızın çene kemikleri ile implantın kaynaşması beklenmektedir. Ardından tedavinin ikinci aşaması başlamaktadır. Kalıcı diş protezleri yerleştirilmektedir ve hastalarımız rutin hayatlarına herhangi bir kısıtlama olmadan dönebilmektedirler.

All On Four İmplant Tedavisi Sırasında veya Sonrasında Ağrı Olur Mu?

All on four uygulamasında ağrı hissedilmesi gibi bir durum olmamaktadır. Operasyon sırasında hastalarımıza lokal anestezi uygulanmaktadır. Ayrıca lokal anestezi altındayken korkacak, anksiyete atağı yaşayacak hastalarımızın da talep etmesi üzerine; sedasyon veya genel anestezi etkisi altında da işlem yapılabilmektedir. Bu sayede hastalarımız işlem sırasında ağrı hissetmemekte ve panik olmamaktadırlar.

All on Four yaptıranlar

All on Four yaptıranlar

Operasyon sonrasında anestezinin etkisinin geçmeye başlaması ile beraber az da olsa ağrı hissedilebilmektedir. Ayrıca ayrıyı şişlik de takip edebilmektedir. Böyle durumlarda endişe edilmesine gerek olmamaktadır. Diş hekimlerimiz hastalarımıza ağrı kesici vermektedir. Dayanılamayacak kadar ağrı hissedildiğinde; bu ağrı kesiciler kullanılarak iyileşme dönemi konforlu bir şekilde geçirilebilmektedir.

All On Four Operasyonu Sonrasında Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

All on four tedavisi sonrasında beslenmeye yaklaşık 3 aylık bir süreçte dikkat edilmesi gerekmektedir. All on four implant ameliyatı sonrasında hastalarımızın implantlarının üzerine geçici diş protezleri sabitlenmektedir ve bu geçici protezler hemen kullanılmaya başlanabilmektedir. Ancak bu süreçte implant ile kemiğin kaynaşması beklendiği için implantla kemik kaynaşana kadar hastalarımızın diş hekimlerimizin verdiği diyeti uygulamaları gerekmektedir. İmplant ile kemik kaynaştıktan sonra ise; hastalarımızın istedikleri her besini tüketebilmeleri mümkündür.

All On Four İmplant Tedavisinde Başarı Oranı Kaçtır?

All on four implant operasyonunda başarı sağlanabilme ihtimali oldukça yüksektir. Gelişen teknoloji ile beraber uygulanmaya başlanmış olan bir teknik olmasına rağmen uzun dönemli takibi yapıldığında; %95’e varan başarı oranına sahip olduğu görülmektedir.

All On Four İmplant Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

All on four implant operasyonu sonrasında bilinmesi gerekenlere bakıldığında; hastalarımızın diş hekimlerimizin verdiği ilaçları düzenli olarak tüketmeleri gerekmektedir. Bu süreçte diş hekimlerimizin verdiği diyete uymaları ve aynı zamanda kalıcı dişleri yapılana kadar sert besinleri tüketmemeleri gerekmektedir. Geçici protezler baskıya karşı çok dirençli değildir. Geçici protezlerinde kırık meydana gelmesi durumunda; vakit kaybetmeden diş hekimlerimize gelmeleri gerekmektedir. Bu sayede implant kaybının önüne geçilebilmesi mümkün olmaktadır. Diş hekimlerimizin belirlediği periyotlarda kontrollere gelmeyi de ihmal etmemelidirler. Hastalarımızın ağız ve diş bakımlarını aksatmamaları, dün içerisinde en az 2 kere dişlerini fırçalamaları gerekmektedir. Buna ek olarak diş ipi ve ağız gargarasını da düzenli olarak kullanmalıdırlar.

All On Four İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

All on four tekniğinin artıları aşağıda verilmiştir:

 • Hiç dişi bulunmayan hastalarımızda aynı gün içerisinde, tek bir cerrahi işlem yapılarak sabit diş protezinin yapılabilmesi mümkün olmaktadır.
 • All on four implant tekniğini diğer tekniklerden ayıran; sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi tekniklere ihtiyaç duyulmuyor oluşudur.
 • Dental implant uygulaması ile kıyaslandığında operasyon süresi çok daha kısa olmaktadır.
 • Ameliyat sırasında kullanılan dental implant sayısı daha az olmaktadır ve ilave bir cerrahi işlem gerekmemektedir. Bu sebeple maliyet açısından kıyaslandığında da all on four tekniği çok daha ekonomik olmaktadır.
 • Her hastamız için özel olarak planlanan bir tedavi süreci bulunmaktadır. Bu sebeple hastalarımıza özel gülüş estetiği, gülme hattı ve estetik görünüm imkanı tanımaktadır.
 • Temizlik ve bakım açısından değerlendirildiğinde; klasik dental implantlara göre çok daha kolay bakımı yapılmaktadır.
 • Hareketli diş protezi kullanırken bulantı refleksi gibi sıkıntılar yaşayan hastalarımıza uygun bir tekniktir.
 • Tam diş protezlerden daha farklı bir dizaynı vardır. Damağı tamamen kaplamadığı için hastalarımızın implantlara alışması ve kullanması çok daha kolay olmaktadır.
 • Tedavinin tamamlanabilmesi için gerekli olan seans sayısı daha az olduğu için şehir dışında veya yurt dışında yaşayan hastalarımız zamandan tasarruf edebilmektedirler.

All On Four İmplant Fiyatları

All on four implant

All on four implant

All on four implant ücretleri; kullanılacak olan implant sayısına, teknik uygulanmadan önce herhangi bir işlem veya tedavi gerekip gerekmediğine, yapılacak olan protez dişin malzemesine hastalarımızın ağız içi durumuna göre değişiklik göstermektedir. All on four implant fiyatları için net bir bilgi almak isteyen hastalarımızın diş hekimlerimizin klinik ve radyolojik muayenelerine girmeleri gerekmektedir.